fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонија

Денеска во Собрание седница на комисијата за земјоделство

Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство ќе го разгледува Предлог законот за измени на Законот за виното, по скратена постапка.

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седници ќе одржат комисиите за политички систем и односи меѓу заедниците, за земјоделство, шумарство и водостопанство и за прашања за изборите и именувањата.Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство ќе го разгледува Предлог законот за измени на Законот за виното, по скратена постапка.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close