fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаМлад земјоделецРурална ЖенаТоп вести

Ексклузивно! Бачовски гарантира-Имаме пари да ги исплатиме субвенциите на тутунарите

Прочитајте-Никица Бачовски во изјава за Зелена берза, за субвенциите на тутунарите!

Тутунарите од мене може да имаат една цврста гаранција – Нека се изгласа Законот за земјоделство и рурален развој и од денот на неговото објавување во Службен весник ние сме спремни во рок од 10 дена да ги исплатиме сите тутунари. Попусто се шпекулира дека нема исплата затоа што немало пари, вели Никица Бачовски, директор на Платежната агенција во изјава за „Зелена берза“.

Законот за земјоделство и рурален развој е пред пратениците.

А.Б

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close