fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Има пари за млекото, проверете сметки

Близу 112 милиони денари субвенции денеска се исплатени на 5.664 млекопроизводители,за произведено и предадено млеко.

Близу 112 милиони денари субвенции денеска се исплатени на 5.664 млекопроизводители,за произведено и предадено млеко.
Продолжуваме и во време на глобална криза да даваме финансиска поддршка, како стимул за одржување на благосостојбата во сточарството, еден од најважните сектори во македонското земјоделство и економија.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close