fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Конечно сончево и ведро време, но за кратко

Прогноза за наредните четири дена

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од северен правец, минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а максималната ќе достигне од 18 до 25 степена, информираат од УХМР.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 23 степени.

Во сабота ќе преовладува претежно сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Од недела следува период на нестабилно време, во попладневните часови со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close