fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Пчеларски саем на плоштадот „Македонија“ во Скопје

На плоштадот „Македонија” во Скопје од денеска до недела ќе се одржи четвртиот „Пчеларски саем на Македонија”, каде се очекува пчелари од целата држава да ги презентираат своите пчелни производи.

На плоштадот „Македонија” во Скопје од денеска до недела ќе се одржи четвртиот „Пчеларски саем на Македонија”, каде се очекува пчелари од целата држава да ги презентираат своите пчелни производи.

Покровител на настанот е Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство, а домаќин Град Скопје. Настанот е во организација на Пчеларската федерација на Македонија.

Како што информираат од ПФМ, се очекува министерот за земјоделство Љупчо Николовски да го отвори саемот.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close