fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Повредена мечка на потегот Јанче-Ростушки Мост, може да биде агресивна

Националниот парк „Маврово”  доцна синоќа на официјалната Фејсбук страна објави  информација за повредена мечка на делницата Дебар – Маврово, на  потегот помеѓу село Јанче и Ростушки мост,  која би можела да биде агресивна откако ја удрил автомобил.

Националниот парк „Маврово”  доцна синоќа на официјалната Фејсбук страна објави  информација за повредена мечка на делницата Дебар – Маврово, на  потегот помеѓу село Јанче и Ростушки мост,  која би можела да биде агресивна откако ја удрил автомобил.

– Ве известуваме дека вечерва на потегот помеѓу с. Јанче и Ростушки мост од страна на автомобил е повредена мечка. Ги замолуваме спортските риболовци и другите посетители кои ќе се движат на тој потег да бидат многу внимателни бидејќи повредената мечка може да биде агресивна, објавено е на Фејсбук страната на Националниот парк „Маврово”.Од таму додаваат дека доколку некој ја забележи, веднаш да ги извести службите на НП Маврово.https://nezavisen.mk/povredena-mechka-na-potegot-janche-rostushki-most-mozhe-da-bide-agresivna/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close