fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд

Локално врнежите ќе имаат пороен карактер, ќе бидат проследени со грмежи и засилување на ветерот, а ќе има услови за појава на краткотрајно невреме. Дневната температура ќе се намали. Во петок и сабота ќе биде посончево и потопло

Под влијание на циклонска активност денес и во четврток времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите ќе имаат пороен карактер, ќе бидат проследени со грмежи и засилување на ветерот, а ќе има услови за појава на краткотрајно невреме. Дневната температура ќе се намали. Во петок и сабота ќе биде посончево и потопло, во попладневните часови со изолирана појава на пороен дожд и грмежи, а во недела нестабилно ќе биде на повеќе места.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден четврток (04.05) петок (05.05) време сабота (06.05) недела (07.05) Bemep понеделник (08.05) 6 до 12 мин.тем. °C) мак.тем. (℃) до 10 13 до 19 до 10 17 до 23 6 до 12 18 до 25 5 до 10 16 до 22 15 до 20“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close