fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно и потопло со сончеви периоди

Кон крајот на денот ќе има локален слаб дожд, краткотрајно пороен, проследен со појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Кон крајот на денот ќе има локален слаб дожд, краткотрајно пороен, проследен со појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 24.04.2024 Град Тмин. Тмакс. 6 22 Тетово 6 20 2 Маврово Охрид Битола 5 10 16 Kp. Паланка Ckonje 8 20 Тетово 8 6 19 Св. Николе Прилеп Кр.Паланка Св. Николе 19 8 Маврово ㅈ 21 8 22 Берово Штип 4 Л Штип Берово Д Капила Струмица Гевгелита 19 24 10 9 9 0 хрид Д. Kanuja Прилеп 22 24 Струмица Бигола Гевгелига“
Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Во делови од котлината ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close