fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно и релативно топло

1 степен Берово, 2 Попова Шапка, 4 Маврови Анови, Лазарополе, 5 Крива Паланка, Крушево, 6 Претор, Прилеп, 7 Скопје-Петровец, Охрид, Битола, 8 Скопје-Зајчев Рид, Струмица, Дебар, 9 Тетово, Штип, Виница, Велес, Кавадарци, 10 Куманово, Дојран, Гевгелија, 13 Демир Капија.

Променливо облачно и релативно топло. Во јужните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец.
Во Скопје променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje етово времето утре 28.02.2024 рад мин. тмакс. Ckonje 8 18 тетово 6 14 маврово 3 9 охрид 6 15 битола 7 16 прилеп 7 15 кр.паланка 5 15 св. николе 8 16 штип 9 16 берово 3 13 Ð капија 8 17 струмица 8 16 гевгелија 9 16 св. николе маврово берово штип K д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close