fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно од попладневните часови нестабило со пороен дожд

Локално се очекува невреме и услови за изолирана појава на град.

Следува период на променливо облачно и топло време, а во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, проследени со интензивен пороен дожд, силен ветер и услови за изолирана појава на град.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 21.05.2023 град мин. макс. Ckonje 12 22 тетово 11 21 маврово 6 15 охрид 10 19 битола 9 20 прилеп 10 19 кр.паланка 10 20 CB. николе 11 21 штип 12 22 берово 7 18 дкапија 13 23 струмица 13 22 евгелија 14 24 тетово тетово св. николе аврово берово штип д. капија охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Во Скопје променливо облачно, во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во делови од котлината ќе има услови за појава на краткотрајно невреме.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH noHeAeлHиK (22.05) BTopHиK (23.05) Bpeme cpeAa (24.05) 4eTBpToK (25.05) Bemep neToK (26.05) npomeHлиB 7 ቅቅች Ao 14 mиH.Tem. (C) maK.Tem. (C) npomeHлиB 7 Ψovy 13 18 Ao 24 8 Ao 13 19 Ao 26 8 A 14 20 Ao 27 7 Ao 15 21 27 20 Ao 26“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close