fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно со сончеви периоди

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време со дневни температури кои на повеќе места ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северозападен правец.
Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка CKonje тетово времето утре 20.02.2023 град мин. тмакс, Ckonje 3 16 тетово 3 15 маврово -1 9 охрид 3 13 битола 2 16 прилеп 3 15 кр.паланка 2 12 св. николе 3 14 штип 3 16 берово 0 11 д.капија 4 16 струмица 3 17 евгелија 6 19 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време со дневни температури кои на повеќе места ќе бидат над просекот за овој период од годината. Ќе има преодно зголемување на облачноста, со умерен до засилен ветер од северозападен правец и со благ пад на дневните температури. Поголемо наоблачување се очекува и на крајот од работната недела.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден вторник (21.02) среда (22.02) време четврток (23.02) петок (24.02) Bemep сабота (25.02) мин.тем. °C) мак.тем. °C) K до 3 до K 13 до 20 до 5 ↑ 15 до 21 до 14 до 19 до 5 13 до 17 15 до 18“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close