fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно со температури од 9 до 14 степени

Продолжува стабилното време со релативно високи дневни температури, освен по одделни котлини, вклучувајќи ја и Скопската, каде ќе има појава на магла или ниска облачност и пониски дневни температури.

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-2 Битола, Демир Капија, Лазарополе, -1 Попова Шапка, Маврови Анови, 0 Скопје-Петровец, Прилеп, 1 Крушево 2 Берово, Претор, Крива Паланка, 3 Виница, Струмица, Охрид, Тетово, 4 Штип, Скопје-Зајчев Рид, 8 Гевгелија.
ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА
Променливо облачно, претпладне по одделни котлини и особено вдолж Повардарието ќе има појава на магла или ниска облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 14 степени.
Во Скопје променливо облачно и магливо со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе достигне 12 степени.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден петок (30.12) сабота (31.12) време недела (01.01) понеделник (02.01) ветер вторник (03.01) мин.тем. (°C) мак.тем. (°C) -3 до 5 до 4 променлив до 14 до 4 до 16 3 до 5 10 до 16 до 5 10 до 17 10 до 17“
Продолжува стабилното време со релативно високи дневни температури, освен по одделни котлини, вклучувајќи ја и Скопската, каде ќе има појава на магла или ниска облачност и пониски дневни температури. Особено топло ќе биде на повисоките места за време на викендот и во почетокот на следната седмица.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close