fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Работник повреден при работа на фирма во село Радобор

Д.П.(35) од с.Могила се здобил со повреди во круг на фирма во атар на с.Радобор, општина Могила, додека извршувал работни задачи.

На 30.01.2023 во СВР Битола било пријавено дека Д.П.(35) од с.Могила се здобил со повреди во круг на фирма во атар на с.Радобор, општина Могила, додека извршувал работни задачи. Тој бил пренесен во Клиничка болница Битола за укажување на лекарска помош. Увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close