fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со мала локална облачност и температури до 17 степени

Продолжува периодот на стабилно и потопло време, а особено топло ќе биде за време на викендот кога дневната температура ќе биде над просекот за овој период од годината. Во понеделник во западните делови ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд.

Претпладне умерено облачно, попладне сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.
Во Скопје претпладне со мала до умерена облачност, попладне сончево. Ќе дува слаб северозападен ветер.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка konje тетово времето утре 17.02.2023 рад тмин. тмакс. cKonje 3 13 тетово 1 13 маврово 2 10 охрид 2 10 битола -2 12 прилеп 1- 11 р.паланка 2 12 CB. николе 2 13 штип -2 12 берово 5 11 д капија -2 13 струмица -2 13 евгелија 0 17 св. николе маврово берово штип д. капија охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Продолжува периодот на стабилно и потопло време, а особено топло ќе биде за време на викендот кога дневната температура ќе биде над просекот за овој период од годината. Во понеделник во западните делови ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (18.02) недела (19.02) време понеделник (20.02) вторник (21.02) ветер среда (22.02) 5 до 1 мин.тем. °C) мак.тем. (°C) 3 до 3 12 до 19 2 до 4 12 до 20 4 до 3 10 до 17 5 до 2 9 до 16 10 до 16“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close