fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Седница на собраниската Комисија за земјоделство

На дневен ред е Предлог-законот за изменување на Законот за фитофармација, по скратена постапка.

Седница денеска ќе одржи собраниската Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на која на дневен ред е Предлог-законот за изменување на Законот за фитофармација, по скратена постапка.

Пред членовите на оваа собраниска комисија е и Предлог-законот за изменување на Законот за квалитетот на земјоделските производи, по скратена постапка.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close