fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Следните три дена сончево и многу топло, со умерен ветер

Индексот на ултравиолетовото зрачење ќе биде многу висок и ќе изнесува 10

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, ќе биде во следните три дена.  Според тридневната прогноза од УХМР  денес ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Утре пак ќе дува умерен ветер од јужен правец, а задутре повторно умерен ветер од северозападен правец.

Индексот на ултравиолетовото зрачење ќе биде многу висок и ќе изнесува 10/

Денес и утре минималните температури ќе се движат од 18 до 24 степени, а задутре од 16 до до 25 степени. Дневните температури пак ќе денес и утре ќе бидат од 30 до до 42 степени, а задутре од 35 до 43 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и многу топло со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close