fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност

Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, наместа со услови за појава на невреме.

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, наместа со услови за појава на невреме. УВ=8

Можно е да е слика од ‎мапа и ‎текст кој вели „‎Kp. паланка тетово времето утре 06.07 2022 рад тмин. макс. cKonje 19 33 тетово 16 32 маврово 12 26 охрид 17 30 битола 17 32 прилеп 16 31 кр.паланка 15 29 CB. николе 19 32 штип 20 33 берово 13 29 д Kannja 19 36 струмица 18 34 евгелија 21 37 скопје св.николе св. николе маврово берово штип لا д. Kanuja струмица охрид прилеп битола евгелија yB-8‎“‎‎

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Под влијание на нов влажен бран во петок и сабота ќе биде нестабилно, на повеќе места со обилни врнежи од дожд, значителен пад на температурата, локално во форма на невреме со силни електрични празнења, град и засилен ветер.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден четврток (07.07) петок (08.07) време сабота (09.07) недела (10.07) Bemep понеделник (11.07) променлив 12 21 мин.тем. (°C) мак.тем. (°C) ув 11 по 21 29 до 37 11 Yv по 18 M до 17 24 до 32 7 9 до 15 21 до 27 6 22 до 28 23 до 8“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close