fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со мала до умерена локална облачност и со услови за краткотраен пороен дожд

Следува период на постабилно време.

Сончево со мала до умерена локална облачност и со услови за краткотраен пороен дожд во југоисточните делови попладне. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец. УВ= 8

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка времето утре 19.06.2022 рад мин. макс. Ckonje 12 31 тетово 12 29 маврово 8 22 охрид 26 битола 27 прилеп 26 кр.паланка 26 св. николе 29 штип 30 берово д.капија струмица гевгелија Ckonje тетово св. николе маврово 12 12 12 9 11 14 8 15 15 16 берово штип 25 30 д. Kanuja охрид прилеп 30 32 струмица битола гевгелија ув 8“

ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Следува период на постабилно време. Ќе преовладува сончево со повремено зголемување на облачноста и со постепен пораст на дневните температури. Услови за појава на краткотраен пороен дожд понекаде и со грмежи ќе има утре на крајниот југоисток, но и во вторник кога преку денот ќе дува и засилен северозападен ветер.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH noHeAeлHиK (20.06) BTopHиK (21.06) Bpeme cpeAa (22.06) 4eTBpToK (23.06) Bemep neToK (24.06) Ao 18 mиH.Tem. °C) maK.Tem. °C) yB 10 Ao 17 26 Ao 32 11 Ao 21 27 Ao 33 12 Ao 20 8 Ao 36 12 Ao 21 7 30 Ao 38 8 29 Ao 38 8 8“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close