fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМлад земјоделецОгласник

Спасовски-Општина Ранковце набави механизација Џон Дир за подобрување на комуналните услуги

Секојдневно работиме за подобрување на животниот стандардот на нашите сограѓани, објави градоначалникот Борче Спасовски.

Општина Ранковце набави механизација Џон Дир за подобрување на комуналните услуги.

-Секојдневно работиме за подобрување на животниот стандардот на нашите сограѓани, за таа цел, Вашите пари ги вложуваме за набавка на машини со кои ќе го подобриме квалитетот на услугите кои ги испорачуваме. За потребите на јавното комунално претпријатие набавивме трактор John Deere 5045D 4 WD во вредност од 1.539.300 денари, средства обезбедени од Буџетот на Општина Ранковце, објави градоначалникот Борче Спасовски

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close