fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Тутунарите ги повикуваат пратениците и градоначалниците на протестот во четврток

„Тутунска надеж“ апелира до политичарите -Дојдете одбиску да ги запознаете наште маки

Новоформираното здружение на тутунари „Тутунска надеж“ ги повикува пратениците и градоначланиците од тутунските региони да присуствуваат на протестот закажан во четврток  на автопатот Прилеп-Скопје кај Плетвар.
– Јавно ги повикува сите пратеници, народните избраници, од сите политички партии да учествуваат на протестот закажан на 11.03 на Плетвар во 12 часот за одблиску да ги запознаеме со проблемите на тутунарите. Исто така ги повикуваме и градоначалниците од засегнатите општини и градови да бидат и тие дел од протестот. Не заборавајте! Сиромашен тутунар, сиромашна општина, пишуваат од зрдужението.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close