fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Умерено до значително облачно со слаб ветер од северен правец.

Повремен локален дожд ќе има во среда, а потоа во следните денови времето ќе биде стабилно и се потопло.

Умерено до значително облачно со слаб ветер од северен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 28.12.2021 град тмин. тмакс. Ckonje 4 8 тетово 3 7 маврово 2 7 охрид 6 10 битола 8 прилеп 9 кр.паланка 9 CB. николе 10 штип 9 берово 8 д.капија 9 струмица евгелија тетово 5 4 4 св. николе маврово берово штип 5 6 3 6 3 7 охрид д. Kanuja прилеп 8 13 стру струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во следните два дена ќе преовладува значително облачно време со појава на магла и ниска облачност по котлините и речните долини. Повремен локален дожд ќе има во среда, а потоа во следните денови времето ќе биде стабилно и се потопло. Температурите ќе бидат над просекот за овој период од годината, што ќе предизвика постепено топење на снежната покривка.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close