fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Денес сончево со мала до умерена локална облачност

Од недела стабилно време со пораст на дневната температура

Денес сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени.
Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе достигне 15 степени

 

Од недела се очекува период на стабилно време со пораст на дневната температура.

 

 

Како што соопшти УХМР, за утре, се прогнозира свежо утро, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 1, а максималната ќе достигне од 11 до 17 степени.

Во Скопје, утре, сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 15 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close