fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег

Во четврток ќе дува засилен до силен северен ветер (наместа и над 70 км/час) и на места ќе провејува слаб снег. Од петок и во деновите од викендот времето ќе биде стабилно и потопло, но со негативни утрински температури.

Претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Попладне и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни, а поради продор на постудена воздушна маса со засилен северен ветер ќе преминуваат во снег на повисоките и на некои пониски места, особено во западните делови. На планините ќе се формира нова снежна покривка, а помала и на некои повисоки места.

Во Скопје ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта кога ќе дува и засилен северен ветер.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка времето утре 15.03.2023 рад мин. тмакс. Ckonje 3 10 тетово 4 8 маврово 0 3 охрид 4 8 битола 3 9 прилеп 2 8 кр.паланка 2 8 CB. николе 4 10 штип 5 11 берово 0 7 д.капија 5 12 струмица 3 10 евгелија 5 11 тетово Ckonje св.николе св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Во четврток ќе дува засилен до силен северен ветер (наместа и над 70 км/час) и на места ќе провејува слаб снег. Од петок и во деновите од викендот времето ќе биде стабилно и потопло, но со негативни утрински температури.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден четврток (16.03) петок (17.03) време сабота (18.03) недела (19.03) ветер понеделник (20.03) мин.тем. °C) мак.тем. (°C) до променлив 3 -5 до 0 променлив Mo по 3 1 7 до 14 до 12 до 18 до 14 до 20 15 до 21“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close