fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со мала до умерена облачност, попладне дожд и снег

Во следните денови ќе се задржи студено време со ниски утрински и дневни температури, а за време на викендот ќе дува и засилен северен ветер.

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет.
Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд и снег.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка времето утре 02.02.2023 рад мин, макс. CKonje 2 10 гетово 2 9 маврово 7 2 охрид 3 7 битола 4 8 прилеп 3 7 кр.паланка 3 7 св. николе -2 9 штип 2 10 берово 6 5 д.капија 2 10 струмица 3 9 евгелија 0 12 тетово Ckonje Ckonje св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија гевг“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во петок во текот на денот ќе има преодно стабилизирање на времето, а во сабота повторно ќе има повремени врнежи претежно од снег. Потоа во следните денови ќе се задржи студено време со ниски утрински и дневни температури, а за време на викендот ќе дува и засилен северен ветер.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден петок (03.02) сабота (04.02) време недела (05.02) понеделник (06.02) ветер вторник (07.02) мин.тем. (C) мак.тем. (°C) до 2 до 0 6 до 1 до до 9 11 до 2 -11 nQ 3 до 6 3до3“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close