fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево време со температура до 21 степен

Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 21 степен.

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 21 степен.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 21 степен.
Можно е да е слика од ‎текст кој вели „‎ден петок (24.03) сабота (25.03) време недела (26.03) понеделник (27.03) ветер вторник (28.03) до 8 мин.тем. (°C) мак.тем. (°C) до 9 17 до 22 до 9 18 до 24 до 10 17 до 23 до7 שלל 14 до 19 7 до 14‎“‎
23.03 2023г. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-3 Берово, -2 Лазарополе, 0 Битола, Попова Шапка, Маврови Анови, 1 Скопје-Петровец, Крива Паланка, Струмица, 2 Тетово, Прилеп, Претор, 3 Крушево, Охрид, Штип, Куманово, 4 Скопје-Зајчев Рид, Виница, 5 Гевгелија, 6 Дојран.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 7 часот (во l/m2)
1 Штип.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА ВО 7 ЧАСОТ (во cm)
2 Попова Шапка.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close