fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиТоп вести

Заладување во следните денови

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец, особено во среда и четврток.

Под влијание на влажен и студен бран следува период на променливо облачно и значително посвежо време со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2 за 24 часа), соопшти УХМР.

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец, особено во среда и четврток.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close