ВестиМакедонијаТоп вести

Сончево, но студено време

Во следните денови времето ќе биде претежно сончево, но студено и повремено со мала до умерена облачност.

Утрата ќе се најстудени денеска и во четврток, а потоа температурата наутро малку ќе се покачи.

Ќе продолжи да дува претежно северен ветер со слаб до повремено умерен интензитет.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close