fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст

До понеделник стабилно време, од вторник дожд

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка тетово времето утре 07.10.2022 град тмин. тмакс. Ckonje 5 24 гетово 4 22 маврово 3 18 охрид 8 22 битола 2 22 прилеп 4 21 кр.паланка 4 21 CB николе 6 23 штип 6 23 берово 0 20 дкапија 6 25 струмица 4 24 евгелија 10 26 Ckonje св.николе св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До понеделник ќе се задржи стабилно време со ниски утрински и релативно високи дневни температури. Во деновите од викендот по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Во вторник ќе настапи зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд.

Можно е да е слика од ‎текст кој вели „‎AeH ca6oTa (08.10) HeAeлa (09.10) Bpeme noHeAeлHиK (10.10) BTopHиK (11.10) BeTep cpeAa (12.10) npomeHлиB mиH.Tem. (C) maK.Tem. (°C) 9 npomeHлиB 2 Ao 10 20 Ao 26 2 ببن 11 npomeHлиB 22 Ao ተቅችት 26 5 Ao 12 20 1o 25 6 ቅቅላዮች 13 17 Ao 23 18 Ao 24‎“‎

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close